Trump, Oylar sayılsın bizim kazandığımız ortaya çıkacak! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaSiyaset

Trump, Oylar sayılsın bizim kazandığımız ortaya çıkacak!

Oylar sayılsın bakın görün!
Oylar sayılsın bakın görün!

Trump; Georgia ve Arizona’da oyların düzgün sayılması durumunda bu eyaletleri kendilerinin kazanacağını ileri sürdü!

Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 3 Kasım Salı günü yapılan ve resmi olmayan başkanlık seçimi sonuçlarına göre Demokrat Biden’ın kazandığı seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

U.S. President Donald Trump meets with newly elected U.S. governors in the Cabinet Room of the White House in Washington, U.S., December 13, 2018. REUTERS/Jim Young

Sonuçların henüz netleşmediği 15 delegeli Kuzey Karolina eyaletinde oy sayım işlemlerinin oldukça uzun sürdüğüne işaret eden Trump, “Kuzey Karolina’da ne bu kadar uzun zaman alıyor. Seçimleri kendilerine çevirmek için fazladan oy pusulası mı arıyorlar. Oyların yeniden sayılacağı Georgia’yı da biz alacağız.” ifadesini kullandı.

Trump, kritik eyaletlerden Pensilvanya ve Michigan’da Cumhuriyetçi gözlemcilerin oy sayımına katılmasına izin verilmediğine işaret ederek, “Bu yasa dışıdır.” tepkisini gösterdi.

Seçim sonuçlarının belirsiz olduğu başka bir eyalet olan Arizona’da da Biden ile aralarındaki oy farkının 200 binden 10 binden daha aza düştüğüne işaret eden Trump, “Biz kullanılan oyların hesaplamalarını gözden geçirirsek Arizona’yı kolaylıkla kazanıyoruz. 73 milyon kişi benim için oy kullandı.” paylaşımında bulundu.

Denizli Oto Ekspertiz