Türkiye Müteahhitler Birliği'nden açıklama geldi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncelİnşaat

Türkiye Müteahhitler Birliği’nden açıklama geldi!

Türkiye Müteahhitler Birliği'nden açıklama geldi!
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından yüzde 200’leri bulan çimento fiyat artışlarını protesto etmek amacıyla bugün inşaatlarda iş bırakma eylemi başlattı.

15 gün sürecek eyleme, Anadolu’nun birçok şehrinde faaliyet gösteren 40’a yakın dernek destek verdi. 15 gün boyunca destek gören inşaatlarda yeni sipariş verilmeyecek.

NTV’de yer alan habere göre, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı  Erdal Eren, söz konusu iş bırakma eylemi için yaptığı değerlendirmede, boykotun tüm müteahhitleri kapsamadığına dikkat çekti.

“DAHA ÇOK KENDİ PROJELERİNİ DURDURMA İŞLEMİ”

İMKON’un aldığı boykot kararını değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, “İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu bizlerin üyesi olduğumuz bir konfederasyon değil. Biz Türkiye Müteahhitler Birliği olarak bu kadronun içinde yer almıyoruz. Biz de inşaat maliyetlerinin artışı ile ilgili olarak bazı sıkıntıların olduğunun farkındayız. Bu, meslektaşlarımızın daha çok kendi projelerini durdurmak şeklinde bir işlem olacak diye düşünüyorum. Boykot kararı tüm müteahhitleri kapsamıyor” diye konuştu.

“YÜZDE 86 ARTIŞ VAR”

Çimento fiyatlarındaki artışa da değinen TMB Başkanı Eren, “Çimento fiyatlarında son 15 ayda yüzde 86’ya varan bir artış var. Demir fiyatlarında da bu artış yüzde 180’leri buluyor. Dövize bağlı artışlar var bu artışların bir kısmı normal. Kamu ile idarelerimiz ile işbirliği içinde çözüm üretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Müteahhitler Birliği'nden açıklama geldi!
Denizli Oto Ekspertiz