Türkiye'de bir ilk! Bebeğini Avrasya Tüneli'nde doğurdu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Sağlık

Türkiye’de bir ilk! Bebeğini Avrasya Tüneli’nde doğurdu

Türkiye’de bir ilk! Bebeğini Avrasya Tüneli’nde doğurdu

İstanbul’da Asya ile Avrupa kıtasını arasında olan Avrasya Tüneli’nde Türkiye tarihine geçen bir olay yaşandı.

106 metre derinlikte giderken doğum sancıları artan Seda Giray, orada doğum pozisyonunu aldı ve bebeğini dünyaya getirdi. Öğretmen Seda’nın tünelden kucağında bebekle çıktığında mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

İlkokul öğretmeni olarak görev yapan 37 yaşındaki Seda Giray ve Elektrik Mühendisi eşi Deniz Giray’la 2015 yılında dünya evine girdi. İlk bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan Giray çifti Devin Ege adını verecekleri bebeklerinin gelişini sabah erken saatte anladılar. Kartal’da oturan çift doğum sancıları başlayınca Bahçelievler’de olan doktorun yanına gitmek için yola koyuldular. Avrasya Tüneli’ne gelen Seda Giray burada sancıları sıklaşmasıyla doğumunun geldiğini anladı ve bebeğini orada doğurmak zorunda kaldı. Hamile olarak girdiği tünelden kucağında bebeğiyle çıkan anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi oldukları öğrenilirken Devin Ege bebeğin Avrasya Tüneli’nde dünyaya gelen ilk bebek olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

Çıkışta bindikleri arabada bebeğin kordonu kesilirken hastaneye götürülen anne ile bebeğin sağlık durumları iyi oldukları ve hastaneden taburcu edilerek evlerine gönderildikleri bildirildi. Giray çiftinin Avrasya Tüneli’nden bebekleriyle birlikte ikinci kez geçerek evlerine ulaştıkları öğrenildi.

Türkiye’de bir ilk! Bebeğini Avrasya Tüneli’nde doğurdu