Tuzla'da konut sahibi olma fırsatı sunuldu. Konutlar, ihale yoluyla satılacak. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Tuzla’da konut sahibi olma fırsatı sunuldu. Konutlar, ihale yoluyla satılacak.

Tuzla'da konut sahibi olma fırsatı sunuldu.
Tuzla'da konut sahibi olma fırsatı sunuldu.

İstanbul Anadolu yakasında son yıllarda büyük gelişim yaşayan ilçe olarak bilinen Tuzla’da konut sahibi olma fırsatı sunuldu.

Mülkiyeti Tuzla Belediyesi’ne ait olan 5 adet konut, düzenlenecek ihaleyle satılacak. Satışa sunulan konutlardan sadece bir tanesi dolu durumda bulunuyor.

Satışı konu olan konutlar Tuzla’nın Merkez, Tepeören ve Cami mahallelerinde bulunuyor. Konutlar için toplam 11 milyon 528 bin 66 TL satış bedeli belirlendi.

Tuzla Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede, ihalenin 17 Kasım 2020 günü belediye binasında düzenleneceği bildirildi.

KONUT FİYATLARI NE KADAR?

Tuzla Belediyesi tarafından satışa sunulan konutlardan 3 tanesi Tepeören Mahallesi’nde bulunuyor. Bu konutlar için belirlenen tahmini bedel 1 milyon 992 bin TL ile 3 milyon 070 bin TL arasında değişiyor. Bu konutlar için talep edilen geçici teminat tutarı ise 59 bin TL seviyesinden başlıyor.

Merkez Mahallesi’nde satışa sunulan 1 adet konut için ihale tahmini bedeli 1 milyon 535 bin TL olarak duyuruldu. Cami Mahallesi’nde bulunan konut ise dolu durumda bulunuyor. Bu konut için 1 milyon 832 bin TL tahmini bedel belirlendi.

AÇIK VE KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Tuzla Belediyesi’nin düzenleyeceği ihale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 36. ve 45. maddelerine göre açık ve teklif usulü ile olacak. İhalede konutlar tek tek satılacak.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden şartname dosyası, nüfus cüzdan sureti, yerleşim yeri belgesi ve geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösterir belge talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak imza sirküleri talep ediliyor. İhaleye ilişkin tüm detayların Tuzla Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden öğrenebileceği belirtildi.

Denizli Oto Ekspertiz