Tuzla'daki Yeni Birlik Sitesi'nde anlaşmaların tamamlandığı bildirildi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Tuzla’daki Yeni Birlik Sitesi’nde anlaşmaların tamamlandığı bildirildi

Tuzla'daki Yeni Birlik Sitesi'nde anlaşmaların tamamlandığı bildirildi

İstanbul ilçelerinde riskli yapıların dönüşümü sürüyor. Deprem tehlikesine karşı büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde yürütülüyor.

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ilçesi Tuzla’da bulunan Yeni Birlik Sitesi‘nde dönüşüm için yapılan görüşmelerden olumlu sonucun alındığı bildirildi. Postane Mahallesi’nde yer alan sitede kentsel dönüşüm süreci başladı.

Milliyet’te yer alan habere göre, Yeni Birlik Sitesi sakinleri ile bu zamana kadar yaklaşık 17 toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Görüşmelerimiz neticesinde bütün pürüzler ve yasal süreçleri tamamlayarak Birlik Sitesi’nde nihayet kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyoruz.

Orada yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Diğer mülkiyet problemi olan siteler ile görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

YASAL SÜREÇ TAMAMLANDI

Yeni Birlik Sitesi yönetimiyle dönüşüm için 8 yıldır görüşüldüğünü kaydeden Başkan Yazıcı, “Site yönetimi ve sakinleri ile beraber yürüttüğümüz kentsel dönüşüm çalışmaları yasal süreçlerinde tamamlanmasıyla birlikte nihayet mutlu sonla tamamlandı. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren öncelik verdiğimiz konulardan bir tanesi her zaman kentsel dönüşüm olmuştu.

Özellikle olası İstanbul depremi üzerine afet eylem planından ilçemizin risk haritalarının hazırlanmasına, toplanma yerlerinin belirlenmesinden acil durumlara müdahale edecek ekiplerin eğitimi ile beraber kentsel dönüşüme de en üst seviyede önem vererek sitelerimiz için hızlı çözümler üretmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

PLANLI ALANLAR OLUŞTURULUYOR

Tuzla’da kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında planlı alanları maksimum seviyeye çıkardıklarından bahseden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Site yönetimleri ile görüşmeler ve toplantılar yaparak birçok vatandaşımızın ikamet ettiği sitelerin kentsel dönüşümü için hukuksal ve yasal zeminleri hazırlayarak sitelerin problemlerini bir bir çözüme kavuşturduk.

Hep söylediğimiz gibi ortak akılla yönettiğimiz şehrimizde bu süreci de hep beraber yürüttüğümüz özverili çalışma ve uzun gayretlerden sonra site sakinlerimizin yüzünü güldürecek müjdeli haber ile nihayetlendirdik. Site sakinlerine ve ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Tuzla'daki Yeni Birlik Sitesi'nde anlaşmaların tamamlandığı bildirildi
Denizli Oto Ekspertiz