Valilik duyurdu: Ankara'da flaş yüz yüze eğitim kararı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Valilik duyurdu: Ankara’da flaş yüz yüze eğitim kararı!

Valilik duyurdu: Ankara’da flaş yüz yüze eğitim kararı!

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Türkiye’nin koronavirüs risk haritasındaki son durum verileri kapsamında Ankara Valiliği, yüz yüze eğitim ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun eğitim öğretimle ilgili aldığı kararı duyuran Valilik, haritada kırmızı kategori içerisinde yer alan Ankara ve ilçelerinde alınacak yeni bir karara kadar yüz yüze eğitimin devam edeceği bildirdi.

Valilik kanalından yapılan açıklamada, 1 Mart günü kamuoyuna duyurulan kriterlere göre yüz yüze eğitim ile birlikte uzaktan eğitimin de kent genelinde alınacak yeni kararlara kadar devam edeceği, bu çerçevede tüm okul öncesi kurumlarla, ilkokul, 8 ve 12. sınıfların 2 Mart tarihinde açıklanan mevcut kararla birlikte sürdürüleceği bildirildi.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarla birlikte lise hazırlık 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin uzaktan eğitime geçişlerinin Sağlık Bakanlığı’nın yayınlayacağı risk durumu haritasına göre İl Hıfzısıhha Kurulu’nun alacağı il bazlı kararlarla uygulanacağının ifade edildiği açıklamada özel gereksinim eğitimi alan öğrenciler için faaliyette olan özel eğitim okullarının ülke genelinde tam zaman kapsamında yüz yüze eğitim verilmesine devam edileceği aktarıldı.

Valilik duyurdu: Ankara’da flaş yüz yüze eğitim kararı!