Van'da işçi servisine Hain saldırıda 2 işçi şehit oldu, 1 i ağır 8 işçi yaralandı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Van’da işçi servisine Hain saldırıda 2 işçi şehit oldu, 1 i ağır 8 işçi yaralandı!

Çatak İlçesi Jandarma sorumluluk bölgesi Narlı Mahallesi mücavirinde bulunan Belbuka Yaylası’nda yapımı devam eden üs bölgesinde, Özel Şirkete bağlı işçilerin bulunduğu araca yönelik terör örgütü PKK mensupları tarafından EYP’li saldırı düzenlendi.

Hain saldırıda kimlik bilgileri henüz tespit edilemeyen 2 işçi şehit oldu, 1’i ağır 8 işçi de yaralandı. Yaralılar Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine helikopterle sevk edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylası’na yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına terör örgütü PKK tarafından saat 18.00 sıralarında, el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendiği bildirildi.

Saldırıda araçta bulunan 2 işçinin şehit olduğu, 8 işçinin de yaralandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen bölücü terör örgütünü ve arkasında duranları telin ediyoruz.”

Açıklamada, saldırı sonrasında bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.