Virüs 1 Havayolu Şirketini daha Vurdu! Ryanair 3 bin çalışanının işine son verdi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaEkonomi

Virüs 1 Havayolu Şirketini daha Vurdu! Ryanair 3 bin çalışanının işine son verdi.

Hava yolu şirketi Ryanair, 3 bin çalışanının işten çıkartılmasına karar verdi. Diğer çalışanlar ücretsiz izne çıkartılacak ve maaşları yüzde 20 düşürülecek. Şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Michael O’Leary’nin de maaşı yüzde 50 düşürülecek.

Ryanair’den yapılan açıklamada, şirketin yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor bir dönemden geçtiği belirtildi.

Açıklamada, toplam 3 bin kişinin işten çıkartılmasına karar verildiği, geriye kalan çalışanların ücretsiz izne çıkartılacakları ve maaşlarının yüzde 20 düşürüleceği bildirildi.

CEO’NUN MAAŞI YÜZDE 50 DÜŞÜRÜLECEK

Şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Michael O’Leary’nin gelecek yılın nisan ayına kadar olan maaşının da yüzde 50 düşürülmesine karar verildiği belirtilen açıklamada, Boeing‘e verilen yeni uçak siparişlerinin de durdurulması için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Ryanair bünyesinde yaklaşık 17 bin 500 kişi istihdam ediliyor.

British Airways‘in sahibi olan İspanyol şirketler grubu IAG’den daha önce yapılan açıklamada da grup şirketleri içerisinde uygulanacak yeniden yapılandırma kapsamında, British Airways‘ten toplam 12 bin kişinin işten çıkartılmasının planlandığı belirtilmişti.