Xiaomi Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi ile tazelendi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi ile tazelendi!

Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi Redmi Note 7 kullanıcıları MIUI 12 güncellemesi için günlerdir bekliyordu. 6 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülen bu model, ülkemizde de satışa sunulmuştu. Yeni güncellemenin Android 10 tabanlı olduğu duyuruldu.

Ağustos ayından beri Çinli kullanıcılar tarafından sınanan bu yazılımın testlerden geçtiği ancak şimdilik sadece belli bir kesim (Avrupa’da yaşayan kullanıcıların yaklaşık yüzde 30’u) tarafından deneyimlenebileceği söylendi. Xiaomi cephesinin tedbiri elden bırakmak istemediği öğrenildi.

Xiaomi Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi ile tazelendi

“12.0.2.0.QFGEUXM” etiketi ile Avrupa’daki bazı ülkelerde yaygınlaşmaya başlayan Xiaomi imzalı yazılım, eğer burada da başarılı olursa diğer ülkelerde de boy gösterecek. 10 yıldır faaliyet gösteren teknoloji firmasının yavaş ama emin adımlarla ilerlemek istediğini anlıyoruz.

Mart 2019 — Eylül 2019 döneminde satış konusunda 15 milyon adet barajını geçmeyi başaran Redmi Note 7, kutusundan MIUI 10 (Android 9.0 Pie tabanlı) ile çıkıyor. Bu akıllı telefonu tercih eden kullanıcılar için hazırlanan ilgili güncellemede neler var?

Bundan böyle bildirimleri görmek için parmağınızı sol üst köşeye getirerek aşağıya doğru kaydırabilirsiniz. Denetim merkezine erişmek için ise parmağınızı sağ üst köşeye getirip aşağıya doğru kaydırabileceksiniz.

Buna ek olarak Peyzaj isimli mod eşliğinde kullanılan denetim merkezinin büyüklüğü de eskisi kadar yer kaplamıyor. Karanlık modun kullanıldığı duvar kağıtlarında meydana gelen parlaklık ve renk sorunları ortadan kaldırıldı.

Ana ekran karardıktan sonra kilidin tekrar açılması ile meydana gelen yanıp sönme sorunu da çözüldü. Redmi Note 7’nin ekranı sürekli bir şekilde yanıp sönüyordu. Bunun dışında kilit ekranının bazen çalışmaması birçok kullanıcının deneyimine ket vuruyordu.

Artık böyle bir problem de yok. Kilit ekranının bazen işlevselliğini kaybetmesi de çözülmesi gereken sorunlar arasında yer alıyordu. MIUI 12 isimli yazılım bu meseleyi de halletti. Son olarak kameralar için Pro isimli yeni bir mod aktif edildi.

MIUI 12’nin Avrupa dışındaki diğer ülkelere ne zaman getirileceği bilinmiyor. Bu güncellemenin ülkemizde de yaygınlaştırılması bekleniyor. Redmi Note 7 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Haber Kaynak : Schiftdelete
yazar: Ege ERKEK

Denizli Oto Ekspertiz