Yabancılara birçok Satış işlemleri Virüs nedeni ile yapılamadı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Yabancılara birçok Satış işlemleri Virüs nedeni ile yapılamadı.

Birçok Altın Emlak işletmemizde yabancılara satış süreçlerine ilişkin işlemler virüs nedeni ile yapılamadı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı Covit19 sonrasında gayrimenkul satışlarına ilişkin ilk veriler yayınlanmaya başladı. Buna göre Mart ayında 182 bin 689 gayrimenkul satışı gerçekleşti. Covit19 etkisi Mart ayında gayrimenkul sektörünü teğet geçti diyebiliriz. Mart ayında tüm gayrimenkul türlerinde 182 bin 689 satış gerçekleşti. Bu sürede web tapu üzerinden 29 bin 748 konut satışı gerçekleşti. İlk üç ayda yapılan toplam satış sayısı ise 586 bin 282 oldu. 
V Dalgası Bu Ay BaşlayacakSalgının, gayrimenkul piyasalarında özellikle bu ay daha fazla etki edecek. Kuluçka dönemi sonra erdi. Şimdi U şeklinde olmasa da V şeklinde bir grafik bekliyoruz. Gayrimenkul satış ve kiralamalarında hızlı bir düşüş söz konusu olacak, lakin piyasaların Haziran ayı itibarı ile toparlanacağını düşünüyorum.  
Yabancılara Satışlar Askıda KaldıTürkiye genelinde toplam yabancı mülkiyet sayısının 347 bin 995’e yükseldi. Birçok Altın Emlak işletmemizde yabancılara satış süreçlerine ilişkin işlemler virüs nedeni ile yapılamadı. Gerek seyahat engelleri, gerekse sokağa çıkma yasakları gibi birçok nedenle, çok sayıda satış iptal edildi. Yabancılara satış bu süreçte çok daha fazla etkilenecek.