Yabancıların son yıllarda ilgi gösterdiği Antalya'da konut satışları da artıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlakİnşaat

Yabancıların son yıllarda ilgi gösterdiği Antalya’da konut satışları da artıyor

Yabancıların son yıllarda ilgi gösterdiği Antalya'da konut satışları da artıyor

Son yıllarda yabancı yatırımcıların ilgisinin arttığı Antalya’da yabancılara satılan konut sayısı da artıyor. Şehirde yabancıların yerleşik yaşama geçme oranı da artış gösterdi.

AA’nın aktardığı habere göre, Antalya’da 90 ülkeden 94 binden fazla yerleşik yabancının yaşam sürdüğü belirtildi. Antalya aynı zamanda Rusya, Almanya ve İran sermayeli firmalar başta olmak üzere 108 ülkeden de yatırımcının radarına girdi.

Mart ayında Antalya’da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 52 oranla 889 adet konut yabancılara satılırken bu sonuç, en iyi Mart ayı sayısı olarak kaydedildi.

SALGINA RAĞMEN İLGİ SÜRÜYOR

Antalya konut satış rakamlarını değerlendiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, yabancıya konut satışında Antalya’nın yıllardır İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldığını belirtti.

Yabancı yatırımcı konusunda da Antalya’nın ciddi potansiyel barındırdığını belirten Çetin, “Her ne kadar salgın olsa da Antalya gerek ticaret gerekse iklim açısından cazibesini devam ettiriyor” diye konuştu. Yerleşik yabancı sayısının artmasıyla konut satışlarında da artışın olduğuna dikkat çeken Çetin, salgına rağmen yabancıların Antalya’da bir potansiyel görüp yatırım yapmaya devam ettiğini ifade etti.

ATSO’da 4 bin 800 yabancı ortaklı üye bulunduğu bilgisini paylaşan Çetin, “Türkiye’de en çok yabancı üyesi bulunan odayız. Üyelerimizin dörtte biri Alman, dörtte biri Rus. Tatil yapmaya gelenler, Antalya’daki potansiyeli araştırıp ya şirket kuruyor ya da konut alıyor” ifadelerini kullandı.

Yabancıların son yıllarda ilgi gösterdiği Antalya'da konut satışları da artıyor
Denizli Oto Ekspertiz