Yangın bölgelerinde bazı fırsatçılar imarsız arazilerini satışa çıkardı | intHaber.com
Güncel

Yangın bölgelerinde bazı fırsatçılar imarsız arazilerini satışa çıkardı

yaşanan bu gelişmeye tepki gösteren Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan, vatandaşları uyararak, "Arazilerin imarları olmamasına rağmen imara açılacak diye reklam yapıyorlar
Akdeniz ve Ege bölgelerinde 9 gündür devam eden yangınlar nedeniyle tüm Türkiye büyük acı yaşarken yangında arazisi yanan bazı fırsatçıların ‘imara açılacak’ vaadiyle arazilerini satışa çıkardığı görüldü.

Hürriyet’te yer alan habere göre, yaşanan bu gelişmeye tepki gösteren Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan, vatandaşları uyararak, “Arazilerin imarları olmamasına rağmen imara açılacak diye reklam yapıyorlar. Daha acımız dinmemişken, yangının külü soğumamışken birçok emlak sitesinde yanan arazilerin satışa çıkarıldığını tespit ettik. Bu tutumu son derece yanlış buluyoruz” diye konuştu.

YATIRIMCILARA UYARI

Satışa çıkarılan bazı arazilerin ‘imara açılacak yatırımlık arazi’ gibi tanımlarla reklamının yapıldığına dikkat çeken Akdoğan, “Bu ifadeler tamamen yanlış. İmara açılma gibi bir durumu bulunmuyor. Yatırım yapmayı düşünenlerin bu tarz yanıltıcı ifadelere inanmamalarını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kulandı.

BAKAN KURUM DUYURMUŞTU!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, yağından etkilenen bölgelerin tıpkı diğer ormanlık alanlarda olduğu gibi imara açılmayacağının altını çizmişti.

YANGINLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Öte yandan Muğla ve Antalya şehirlerinde orman yangınları devam ediyor. Ekipler bir yandan yangın felaketini durdurma adına önemli uğraşlar verirken diğer yandan hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Yangın felaketinden yaşam alanları etkilenen vatandaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından köy evleri projeleri hayata geçirilecek.

yaşanan bu gelişmeye tepki gösteren Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan, vatandaşları uyararak, "Arazilerin imarları olmamasına rağmen imara açılacak diye reklam yapıyorlar