Yangından etkilenen yaşam alanlarında çalışmalar başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Yangından etkilenen yaşam alanlarında çalışmalar başlıyor

Yangından etkilenen yaşam alanlarında çalışmalar başlıyor
Ege ve Akdeniz bölgelerinde 10 gündür devam eden yangın felaketini tamamen kontrol altına alma adına çalışmalar sürdürülürken diğer yandan hasar tespit çalışmaları da sürdürülüyor.

AA’nın aktardığı habere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmaris’te düzenlenen basın toplantısında son bilgileri paylaştı.

Yangınlarda yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Bakan Soylu, yangınla mücadeleyi kararlılıkla devam ettirdiklerini dile getirdi.

MUĞLA’DA 36 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Yangından etkilenen vatandaşın karşı karşıya kalmış olduğu bütün meseleleri, bir devlet olmanın gerekliliğiyle beraber karşılamaya çalıştıklarını belirten Bakan Soylu, “Şu ana kadar 54 ayrı birimden, yangın sebebiyle 11 bin 844 haneden 36 bin 365 vatandaşımız tahliye edildi. Bu sadece Muğla ölçeğindeki bir rakamdır. Bunların bir kısmı Kredi Yurtlar Kurumunun misafiri oldular bir kısmı konteyner ve çadırlarla barınıyorlar bir kısmı da kendi aileleri, yakınları, akrabaları veya şehirde evi varsa oraya intikal ettiler, ettirildiler. Bunlar da jandarmamızın koordinasyonunda bir taraftan Karayolları diğer taraftan Sahil Güvenlik, tüm birimlerimizle birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri hep beraber bu süreci yönetme konusunda bir irade ortaya konulmuştur” ifadelerini kullandı.

971 BİNA TESPİT EDİLDİ

Muğla’da yangından etkilenen yapı alanları hakkında da bilgiler paylaşan Bakan Soylu, “Bu konuda Çevre Şehircilik Bakanlığımız koordinasyonunda Muğla ölçeğinde 971 bina, 1943 bağımsız bölüm tespiti yapılmıştı. Bunların bir bölümü az hasarlıdır, bir bölümü orta, bir bölümü ağır hasarlı, bir bölümü de yıkıktır. Toplam 156 bina acil yıkılacak, yıkık ve ağır hasarlı konumdadır. 77 konut da aynı kapsamdadır. Hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hem de AFAD, buraya toplam 20 milyon liralık bir yardım göndermiştir” şeklinde konuştu.

Yangından etkilenen yaşam alanlarında çalışmalar başlıyor
Denizli Oto Ekspertiz