Yazlık bölgelerde konut fiyat artışları devam ediyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Yazlık bölgelerde konut fiyat artışları devam ediyor!

Yazlık bölgelerde konut fiyat artışları devam ediyor!

Son bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgın döneminde şehir merkezlerinde uzakta izole yaşam biçimi öne çıktı.

Bu dönemde ülkemizde yazlık bölgelerde gayrimenkul piyasası oldukça hareketlendi.

Muğla’nın Fethiye bölgesi de bu dönemde oldukça hareketli dönemden geçti. Bölgede salgın nedeniyle kış nüfusu da artış gösterirken satılık veya kiralık konut bulmakta zorluk yaşanıyor. Olanlarda ise fiyatlar yüksek seviyelerde görülüyor.

Endeksa tarafından oluşturulan yazlık bölgelerdeki konut fiyat değişimlerini içeren raporda, Fethiye bölgesinde yaşanan fiyat artışı dikkat çekti.

FETHİYE’DE KONUT FİYAT VE KİRALARI NE KADAR?

Endeksa raporuna göre, Fethiye’de konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 58.13 oranında arttı. Fethiye’de ortalama konut metrekare fiyatı 6 bin 164 TL, ortalama konut fiyatı 819 bin TL, ortalama kira metrekare fiyatı ise 17.5 TL olarak görüldü.

DİĞER BÖLGELERDEKİ SON DURUM

Aynı raporda Bodrum’da da dikkat çeken artışlar görüldü. Bodrum’da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 57.35 oranında arttı. Bodrum’da ortalama konut metrekare fiyatı 11 TL, ortalama konut fiyatı 1 milyon 519 bin TL, ortalama kira metrekare bedeli 32.16 TL olarak görüldü.

Marmaris’te fiyatları yıllık bazda yüzde 40.23 oranında arttı. Bölgede ortalama konut metrekare fiyatı 6.91 TL, ortalama konut fiyatı 960 bin TL, ortalama metrekare kira bedeli 23 TL olarak görüldü.

Çeşme’de ise satılık konut fiyat değişimi yıllık bazda yüzde 51.03 oranında oldu. Çeşme’de ortalama konut metrekare fiyatı 12.24 TL, ortalama konut fiyatı 2 milyon 004 TL, ortalama kira metrekare bedeli 26.35 TL olarak belirlendi.

Yazlık bölgelerde konut fiyat artışları devam ediyor!
Denizli Oto Ekspertiz