Yeni açıklandı, Kredi ve burs ödeme işlemleri E-Devlet'te hizmete başladı! | intHaber.com
EkonomiGüncel

Yeni açıklandı, Kredi ve burs ödeme işlemleri E-Devlet’te hizmete başladı!

Yeni açıklandı, Kredi ve burs ödeme işlemleri E-Devlet’te hizmete başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen Kredi/Burs Ödeme Açma Başvurusu ile ilgili tüm işlemler bundan sonra e-Devlet sistemi üzerinden yapıalcak.

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren bir haber geldi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, öğrencilere verilen Kredi/Burs Ödemesiyle ilgili tüm başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağını duyurdu.

Üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak olan bu yeni uygulamada kendi isteği veya çeşitli sebeplerle kredi/burs ödemesi sonlandırmak zorunda kalan öğrencilerin, uygun olduğu takdirde ödemeleri yeniden e-Devlet’ten açabileceklerini söyleyen Ali Taha Koç, “e-Devlet Kapısı üzerinden sunulacak bu hizmetle dilekçeyle talepte bulunma ihtiyacı ortadan kalkacak ve süreç çevrim içi bir şekilde e-Devlet Kapısı üzerinden yürütülecek.” diye konuştu.

Kayıt dondurmalardan dolayı bursu kesilen üniversite öğrencilerinin yeniden açma işlemlerinin de yine e-Devlet’ten yapabileceğini belirten Koç, açıklamasında “Üçüncüsü, kayıt yenilenmediğinden dolayı kesilen kredi/burs yeniden açılabilir. Dördüncü olarak hazırlık uzatma yani öğrenicinin üniversitede okuduğu hazırlık sınıfı sebebiyle kesilen kredi/bursu açtırılabilir.” ifadelerine yer verdi.

Yeni açıklandı, Kredi ve burs ödeme işlemleri E-Devlet’te hizmete başladı!