Yeni bilinen yatırım araçlarından kripto parada sert düşüş! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Ekonomi

Yeni bilinen yatırım araçlarından kripto parada sert düşüş!

Yeni bilinen yatırım araçlarından kripto parada sert düşüş!

Amerika ve dünya siyasetinde yaşanan gelişmelere korona virüs salgının da eklenmesi ile dolar ve altın fiyatlarında dalgalanmalar meydana gelmişti.

Dolar ve altına alternatif olarak birçok yatırımcı, parasını Bitcoin’e yatırdı ancak uzmanların uzun süreden bu yana ‘yatırım yaparken dikkat’ dediği Bitcoin’de uzmanların beklediği, yatırımcıların ise beklemediği bir gelişme yaşandı. 

Bloomberg HT’de yer alan habere göre Bitcoin piyasada balon oluştuğu endişelerinin etkisiyle ivme kaybetmeye başlıyor.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Çarşamba günkü işlemlerde yüzde 6.8 düşüşle 35 bin doların altına geriledi.

Bitcoin Ocak başında tüm zamanların zirvesini gördüğünden beri volatilite yüksek ve değer kazancının aşırı olduğuna ilişkin endişeler oldukça kuvvetli.

“SON KAZANÇLAR GEÇİCİ OLABİLİR” 

Analistler yatırımcıların yeni alım yapmaları için kilit seviye olarak 40 bin doları işaret ediyor. Rallinin durması durumunda hızlı getiri isteyen traderların paralarını başka yere yönlendirebileceklerini ve Bitcoin’in son kazançlarının geçici olabileceğini belirtiyorlar.

Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Birçok kripto para traderı yakında 41,500 dolar seviyesini aşılmazsa Bitcoin’de yeni bir çöküş yaşanabileceği endişesiyle diğer kripto paralar ile çeşitlendirme yapıyor” dedi.

Ayrıca, Wall Street profesyonelleri tarafında Bitcoin’in geçen yılki yüzde 400’lük yükselişinin ardından giriş yapmanın çok tehlikeli olduğu şeklinde endişeler var.

Bank of America Corp.’un aylık anketine katılan fon yöneticileri Bitcoin’in 2017’den beri ilk kez dünyanın en kalabalık alım satım işlemi olduğunu söylemişlerdi.

YELLEN KRİTO PARAYI HEDEF ALDI 

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen’in kripto para ile ilgili açıklamalarının da kripto paranın düşmesinde etkili olduğu belirtiliyor. Yellen, bugün gerçekleştirdiği konuşmasında kripto paraların terörün finansmanı ve kara para aklama açısından endişe kaynağı olduğunu söyledi. 

Yeni bilinen yatırım araçlarından kripto parada sert düşüş!
Denizli Oto Ekspertiz