Yeni Nubia Red Magic tasarımı için ilk bilgiler ortaya çıktı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Yeni Nubia Red Magic tasarımı için ilk bilgiler ortaya çıktı

Yeni Nubia Red Magic tasarımı için ilk bilgiler ortaya çıktı

Oyun telefonu kategorisinin en güçlü üyelerinden biri olan Nubia Red Magic için renk değiştiren bir arka kapak tasarımı kullanacak gibi görünüyor. 

Elektrokromik arka panel kullandığı anlaşılan model Weibo üzerinde yer alan AnTuTu resmi hesabında paylaşıldı.

Yeni Nubia Red Magic tasarımı için ilk bilgiler ortaya çıktı

AnTuTu resmi Weibo hesabında paylaşılan kısa videoya bakılırsa, yeni oyun telefonu tasarım anlamında etkileyici bir görünüme sahip olacak. Son olarak tanıtılan Oppo Reno 5 serisinde kullanılan elektrokromik özellikli cam arka panel, bu modelde de kullanılacak. Daha önce Vivo tarafından da kullanılan bu teknoloji sayesinde, ışık koşullarına göre telefonun farklı renklere bürünmesi sağlanıyor.

Ancak yeni Nubia Red Magic için renk değişimi yerine transparan bir yapı karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Her ne kadar aynı teknolojiyi kullanmasa da, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition modelinde de transparan bir arka kapak tasarımı ile karşı karşıya kalmıştık. Yine Red Magic 5G modelinde de özel bir transparan arka kapaklı versiyon karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise yeni elektrokromik cam teknolojisiyle birlikte hem renk geçişli hem de transparan bir tasarım yapısı karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Videoya bakılırsa, Nubia Red Magic modelinde transparan moduna geçmek için bir düğmeye basılması gerekiyor gibi görünüyor. Yine ortaya çıkan bu geçişli arka kısım, Red Magic serisinden hatırladığımız altıgen yapılı kısmın görünür hale gelmesini sağlıyor.

AnTuTu Weibo hesabında yapılan video açıklamasında ise:

“Red Devils (Red Magic) oyun telefonunun yeni teknolojisi ortaya çıktı ve arka kabuk şeffaf ve renkli arasında gidip gelebilecek gibi görünüyor. Seri üretim için sabırsızlanıyor musunuz? ” şeklinde bir ifadeyle, yeni oyun telefonu için önemli bir sızıntı paylaşılmış oldu. Bu arada manşette kullandığımız görselin Nubia Red Magic 5G Transparent Edition‘a ait olduğunu belirtelim.

Her çıktığı dönemde AnTuTu’nun amiral gemisi akıllı telefon listesinde zirveyi hareketlendiren modelin nasıl özelliklere sahip olacağı ise merak konusu.

Yeni Nubia Red Magic tasarımı için ilk bilgiler ortaya çıktı

haber kaynak: Shiftdelete
yazar: Veyis Özen Ertuğ

Denizli Oto Ekspertiz