Yetkilileri alarma geçiren yeni bir salgın alarmı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaSağlık

Yetkilileri alarma geçiren yeni bir salgın alarmı!

Yetkilileri alarma geçiren yeni bir salgın alarmı!

Bir dönemin korkutucu salgın hastalığı Ebola, ülkede 2016 yılında bu güne kadar ilk kez ülkede ölüme yol açtı.

Yetkililer yaşanan bu gelişme sonrası ise acil toplantı düzenleme kararı aldı. Dünya Sağlık Örgütü’de salgın nedeniyle acil yardım planı hazırlığında olduğunu duyurdu.

Gine’de 4 kişinin Ebola virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği duyurusunun hemen ardından Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı tarafından yapılan açıklamada, Ocak ayı sonunda bir hemşirenin Ebola yüzünden yaşamını yitirdiği, hemşirenin cenaze törenine atılan 8 kişide de hastalık semptomlarından görüldüğü belirtilmişti. Bu 8 kişiden 3’ünhayatını kaybettiği diğerlerinin de hastanede tedavi altında oldukları duyurulmuştu.

Ebola virüsünün 2016 yılından bu yana ilk kez ülkede ölüme yol açtığının aktarıldığı açıklamalarda Gine Sağlık Şefinin Ebola salgınını ‘salgın durumu’ olarak nitelendirdiği belirtildi.

Diğer taraftan Demokratik Kongo Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Eugene Nzanzu Salita, Pazar günü yaptığı yazılı açıklamada, 7 Şubat tarihinde virüsün yeniden ortaya çıktığı ve Kuzey Kivu eyaletinde dördüncü bir Ebola vakasının olduğunu bildirdi.

Yetkilileri alarma geçiren yeni bir salgın alarmı!
Denizli Oto Ekspertiz