Yüreğir'de iş yeri ve arsalar ihale yoluyla satılacak. İşte tüm detaylar… | intHaber.com
Emlak

Yüreğir’de iş yeri ve arsalar ihale yoluyla satılacak. İşte tüm detaylar…

Yüreğir'de iş yeri ve arsalar ihale yoluyla satılacak.

Mülkiyeti Yüreğir Belediye Başkanlığı’na ait olan 16 adet gayrimenkul, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesiyle satılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, gayrimenkul satış ihalesi 28 Nisan 2021 günü Yavuzlar Mahallesi’nde bulunan Yüreğir İlçe Belediyesi İhale salonunda düzenlenecek.

Satışa sunulan gayrimenkullerden 12’si iş yeri, 2’si tarla ve 2’si arsa özelliği taşıyor. Gayrimenkuller; Karşıyaka, Seyhan ve Taşçı mahallelerinde bulunuyor.

İHALENİN DETAYLARI

Yüreğir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre, ihaledeki iş yerleri kapalı teklif usulü ile diğer gayrimenkuller açık teklif usulü ile ihale edilecek. İhalede gayrimenkuller tek tek satılacak.

Öte yandan ihaleye katılmak isteyenlerden kanuni tebligat adresi, nüfus kayıt örneği, noter tasdikli imza beyannamesi, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, Yüreğir Belediyesi’ne herhangi bir borcu bulunmadığına dair belge talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve -veya Sanayi veya Esnaf Odası’ndan veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge, vergi dairesi kaydı gibi belgeler talep ediliyor.

FİYATLAR 470 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Yüreğir Karşıyaka Mahallesi’nde satışa sunulan 12 adet iş yerinin büyüklükleri, 177 metrekare ile 555 metrekare arasında değişiyor. Bu gayrimenkullerin fiyatları ise 470 bin TL ile 1 milyon 165 bin TL arasında değişiyor.

Satışa sunulan arsa ve tarlaların büyüklükleri ise 2 bin 963 metrekare ile 20 bin 680 metrekare arasında değişiyor. Bu gayrimenkuller için açık artırma yapılacak.

Yüreğir'de iş yeri ve arsalar ihale yoluyla satılacak.