Yüreğir'in 9 mahallesinde metruk binalara yönelik çalışma yürütüldü | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Yüreğir’in 9 mahallesinde metruk binalara yönelik çalışma yürütüldü

Yüreğir'in 9 mahallesinde metruk binalara yönelik çalışma yürütüldü.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde metruk binalara yönelik kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda çevre için tehlike yaratan binalar yıkıldı.

Milliyet’te yer alan habere göre, Yüreğir Belediyesi, insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaların yıkımına yönelik çalışma yürütüyor.

İlçedeki çalışmalar Çamlıbel, Tahsilli, Kiremithane, Havutlu, Sinanpaşa, Doğankent, Gümüşyazı, 19 Mayıs ve Başak mahallelerinde yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda gerekli önlemler de alındı.

YIKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

İlçede sürdürülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, metruk binaların can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğuna dikkat çekerek, “Yıkılmaya yüz tutmuş eski binalar vatandaşlarımız tarafından da şikâyet konusu oluyordu. Kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasına izin vermemek adına yıkım çalışmalarımızı yaptık” diye konuştu.

Metruk binalara yönelik çalışmaların önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini belirten Başkan Kocaispir, “İlçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları temizlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yüreğir'in 9 mahallesinde metruk binalara yönelik çalışma yürütüldü.
Denizli Oto Ekspertiz