Yurt dışından İzmir'e getirilen 291 Türk vatandaşı Manisa'daki KYK Muradiye Yurdu'na yerleştirildi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Yurt dışından İzmir’e getirilen 291 Türk vatandaşı Manisa’daki KYK Muradiye Yurdu’na yerleştirildi!

Koronavirüsle mücadele kapsamında Katar’dan yola çıkan 291 Türk vatandaşı İzmir Adnan Menderes Havalimanı getirildi. Yoğun güvenlik önlemleri ile İzmir’e getirilen 291 Türk vatandaşı gazetecilere el salladı.

MANİSA’DA YURDA YERLEŞTİRİLDİ
Celal Bayar Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Manisa’daki KYK Muradiye Yurdu’na sağlık kontrollerinin ardından yerleştirildi. Otobüslerden 10 kişilik gruplar halinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak indirilen vatandaşlar AFAD ve UMKE ekiplerinin yaptıkları sağlık kontrollerin ardından yurtta bulunan odalara tek tek yerleştirildi. Her türlü ihtiyaçları devlet tarafından karşılanan vatandaşların odalarına bireysel temizlik ve bakım malzemeleri de bırakıldı. Burada 14 gün karantina altında tutulacak vatandaşların çevre güvenliği ise Jandarma ekiplerince sağlanıyor. Öte yandan, Manisa’ya 23 Nisan tarihinde Ukrayna’dan getirilen 298 Türk vatandaşıyla birlikte, koronavirüs nedeniyle karantina da tutulanların sayısı 589’a yükseldi.