Zeytinburnu'nda çöken binanın bölgesinde hasar tespit çalışmaları yapılıyor | intHaber.com
EmlakGüncel

Zeytinburnu’nda çöken binanın bölgesinde hasar tespit çalışmaları yapılıyor

Zeytinburnu'nda çöken binanın bölgesinde hasar tespit çalışmaları yapılıyor

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde dün sabah saatlerinde 5 katlı bir bina çöktü.

Sümer Mahallesi’nde yer alan bina, daha önce riskli olduğu gerekçesiyle boşaltılmıştı. Olayda can kaybı yaşanmadı.

Binanın çökmesinden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri bölgede hasar tespit çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar sonrasında çöken binanın etrafındaki 4 bina daha boşaltıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde çöken bina hakkında bilgiler verdi.

“EKİPLER ÇALIŞMALARA BAŞLADI”

Sümer Mahallesi’nde çöken bina nedeniyle bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Kurum, “Olayın ardından Bakanlık ekiplerimiz, bina çevresinde hasar tespit çalışmalarını başlatmış olup, çöken binanın çevresindeki 4 bina da tahliye edilmiştir” diye konuştu.

“BİNANIZIN RİSKİ DURUMU İÇİN MUTLAKA BAŞVURUNUZU YAPIN”

Yaşanan olayda can kaybı yaşanmamasının teselli olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İstanbul’daki bu olay, binalarımızı güçlendirmenin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Vatandaşlarımıza çağrımız, binalarınızın risk durumunun tespiti için mutlaka başvurunuzu yapın. Bakanlık olarak kentsel dönüşümde vatandaşlarımıza kira, taşınma yardımı ve kredi desteği sağlıyoruz. Kentsel dönüşüm seferberliğine omuz veren belediyelerimizle, vatandaşlarımızla şehirlerimizi afetlere, depremlere karşı hazır hale getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Zeytinburnu'nda çöken binanın bölgesinde hasar tespit çalışmaları yapılıyor