Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm için yoğun mesai harcanıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm için yoğun mesai harcanıyor

Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm için yoğun mesai harcanıyor

İstanbul ilçeleri arasında deprem tehlikesine karşı yüksek risk barındıran bölgeler arasında yer alan Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm büyük önem taşıyor. İlçedeki riskli yapıları bir an önce güvenli yapılara dönüştürme adına yoğun çalışma yürütülüyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, ilçedeki kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarına dair son bilgileri aktardı.

Merkezefendi Mahallesi’nde bulunan 252 konutlu İETT Blokları’nda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Arısoy, “Hak sahipleri ile özel sektör arasında uzlaşma sağlandı. Projenin onaylanmasının ardından özel sektör tarafından inşaata başlanacak, sürecin de takipçisi olacağız. Çok şükür işleri yoluna koyduk. İlerlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

YIKIM TAMAMLANDI

İETT Blokları’nda yıkım sürecinin tamamlandığını aktaran Başkan Arısoy, “Mevcut durumda 10 blokta 252 daire bulunmaktaydı. Konsept proje hazırlanmış ancak nihai proje çalışmaları devam ettiğinde kaç konut ve ticari alan yapılacağı projenin tamamlanmasının akabinde belli olacak. Hak sahiplerimiz belediyemizin de desteğini alarak bu süreçte tek başlarına bırakılmayıp çalışmaların tamamlanmış olmasından çok memnunlar” şeklinde konuştu.

85 BİN METREKARELİK ALANDA DÖNÜŞÜM

Zeytinburnu’ndaki diğer kentsel dönüşüm projelerinden de bahseden Başkan Arısoy, “İlçede başlanan ve başlanacak olan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, yaklaşık 85 bin metrekarelik alanda bin 500’ e yakın bağımsız bölüm dönüşümünün tamamlanmasını planlıyoruz. Ayrıca ilçemizdeki riskli yapı stokunun dönüştürülmesinde kullanılacak olan rezerv konut alanını da inşa ettik” diye konuştu.

Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm için yoğun mesai harcanıyor
Denizli Oto Ekspertiz